Takmičenje u spelovanju – Gimnazija ponovo zasijala

Natakmičenju u spelovanju (Spelling Bee), koje je održano u srijedu, 12. aprila2017. godine u centru za učenjeengleskog jezika- ,,American Corner (Američki kutak) u Banjoj Luci, učenikdrugog razreda naše škole, Marko Vejnović, osvojio je drugo mjesto. Na tajnačin pokazao je kako učenici banjalučke Gimnazije i za vrijeme proljetnograspusta neumorno rade i vježbaju kako bi postigli zapažene rezultate. Natakmičenju su učestvovala 34 učenika, predstavivši 18 srednjih škola iz 9gradova Bosne i Hercegovine. Atmosfera je bila napeta,a osjećali su se i tremai strah, ali je nakon sedam rundi, od kojih je svaka sljedeća bila teža odprethodne, ipak izabrano troje najboljih. Sudija je bila gospođa SuttonMeagher, zamjenica šefa kancelarije ambasade Sjedinjenih Američkih Država uBanjoj Luci. Ona je na početku održala govor u kom je objasnila pravilatakmičenja, kao i ohrabrila takmičare izjavom ,,da je sve ovo samo igra. UBanjoj Luci živi već oko 10 godina , pa je ovom prilikom izrazila i svojedivljenje našem gradu. Prije početka prve runde, prisutnima se obratila i SonjaPržulj, direktorica Američkog kutka, poželjevši svim takmičarima dobrodošlicu isreću u takmičenju. Naglasila je da je ovo samo jedna od godina u nizuodržavanja Spelling Bee-a u Američkom kutku te da se nada saradnji i u narednimgodinama. U svakoj rundi po nekoliko učesnika bilo je eliminisano, a do samog završetka,bilo je neizvjesno ko će odnijeti titulu najboljeg od najboljih. Prvo mjesto,nakon teške ,,borbe, osvojio je MilošŠtrbac, učenik Gimnazije iz Gradiške, druga nagrada dospjela je u ruke našemMarku, a treće mjesto pripalo je Antoniu Mendešu, učeniku Srednjoškolskogcentra ,,Gaudeamus iz Banjaluke. Ostali takmičari su dobili veliki aplauzprisutnih i pohvalu za nastup. Među njima bitno je spomenuti i još jednogučenika naše škole, učenika prvog razreda, Đorđa Šukala, koji je na ovomtakmičenju takođe pokazao velik trud. Svim učesnicima, kao i njihovimprofesorima, organizatori su čestitali na učešću i ostvarenim rezultatima iizrazili nadu da će u nastavku takmičenja u maju mjesecu ove godine u Sarajevu,opravdati svoje zaslužene uspjehe. JelenaLaketa, I8

Повезани чланци