Interliterarni podnevak

Gimnazijalci su već mnogo puta pokazali daimaju afinitete prema umjetnosti; da su nadareni za fotografisanje, slikanje, sviranje,pjesmu i prozu. Jedna veoma talentovana gimnazijalka je i Tijana Tepić, učenica IV8, koja je ovom prilikom predstavila svoju zbirku pjesamа ,,Jednasuza i zagrljaj svijetu.Ovaj podnevak započelaje profesorica srpskog jezika, Danijela Štrbac, poželjevši dobrodošlicu svimakoji su došli da podrže Tijanino stvaralaštvo. Potom je sama Tijana preuzelariječ. Kroz priču o gimnaziji, djetinjstvu, poeziji i recitaciji predstavila jesvoje pjesme Mojoj braći, Astalavistа,Drvo života, kao i novu pjesmu koja se ne nalazi u zbirci uz pratnju profesoraBranislava Đakovića na klaviru. Svojimnastupom pretvorila je ovaj skup u druženje u kojem su i direktor i profesori, ai učenici imali slobodnu riječ.Pored Tijane svojepjesme su recitovali i sljedeći učenici: Ivana Mišar,I8, izrecitovalaje svoje pjesme Voz i Slikar, Tatjana Marjanović,I7,Magnoliju,Milan Vidović iz III1 svoje još neimenovane pjesme, ,Selma Ibrekić, III11,Svileni život i Elena Španović, učenica IB10 svoju pjesmu Cogito.Za kraj druženja Tijanaje odsvirala duhovnu pjesmu po svom izboru. Hvala svim poetama, profesorimа, direktoru,radnicima i posjetiocima koji su pomogli da se ovo ostvari.

Sreten Rajilić IV10

Irena Lukač III1