Izbor učenika generacije 2016. godine

Ova, 114. generacija maturanata banjalučke Gimnazije ispraćena je u svijet odraslih u četvrtak, 16. juna, nakon što je otpjevala Gaudeamus i uzela svoje diplome. Prema riječima direktora škole, Zorana Pejašinovića, bila je to sjajna generacija koja je sve svoje zadatke izvršila na najbolji način, postigavši skoro odličan uspjeh. Prosječna ocjena ove generacije u četvrtom razredu je čak 4,49, a mnogi među maturantima bili su ponos i radost škole.Ipak, prema Pravilniku o izboru učenika generacije, Gimnazija je i ove godine izabrala jednog kao najboljeg među njima. Za učenika generacije Gimnazije Banja Luka proglašena je Teodora Aleksić, učenica IV1, koja je sve vrijeme svog školovanja u Gimnaziji imala sve zaključne petice i bila takmičar iz fizike i matematike na više nivoa.Srećko Ćurković najbolji u IB programuUčenik generacije IB programa za 2014-2016 je Srećko Ćurković, sjajni mladi čovjek, čiji su rezultati na svim provjerama bili na najvišem mogućem nivou, ali isto tako i predstavljanje škole na različitim konferencijama i aktivnostima, od Banje Luke do Sank Peterburga. Izuzetan rad i ista takva postignuća rezultirala su punom stipendijom za jedan od najprestižnijih tehničkih fakulteta u SAD-u.Teodori i Srećku, kao i svim ostalim maturantima želimo mnogo sreće, uspjeha i radosti u narednim školskim i životnim zadacima.

Повезани чланци