Jezičke igre u Veneciji zaslužile dječiji osmijeh

Cilj ove akcije je bio da se prikupi što više slatkiša, igračaka i školskog pribora za djecu iz Dječijeg doma Rada Vranješević kao i da učenici Gimnazije i drugih škola kvalitetno iskoriste svoje vrijeme u druženju sa nezbrinutom djecom pomenutog doma. Akciju Zasluži dječiji osmijeh je inicirao lokalni tim Omladinske novinske asocijacije i tim Asocijacije srednjoškolaca u BiH.Lokalni tim ASuBiH je relativno mlad lokalni tim, osnovan u martu ove godine. Asocijacija srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini (ASuBiH) je nevladina, nestranačka i nepolitička organizacija čiji je osnovni cilj poboljšanje statusa srednjoškolaca u zemlji. Ovakvim akcijama oni upozoravaju mlade sa kojim problemima susreće naše savremeno društvo. Asocijacija srednjoškolaca predstavlja krovnu organizaciju svih srednjoškolaca u BiH. Do sada je Asocijacija izvela veliki broj projekata kojim je uspjela obuhvatiti preko 5000 srednjoškolaca iz svih područja Bosne i Hercegovine. ASuBiH se bavila edukacijom srednjoškolaca, označavanjem važnih datuma za srednjoškolce, upoznavanjem i druženjem srednjoškolaca, saradnjom sa organizacijama i srednjoškolcima iz Evrope, itd.U subotu 15. decembra, u 13 časova, sve prikupljene stvari su podijeljene djeci uz prigodan zabavni program, zanimljivu predstavu i plesne tačke mladih plesača.Mališani su uživali uz plesnu tačku plesnog kluba Gemma koje su upotpunile zabavni program zahvaljujući incijativi učenice IV3, Nikoline Gavrić. Neizostvani dio programa koji je zaista izmamio osmijehe na dječijim licima je bila predstava Dramske sekcije na srpskom jeziku koju predvodi profesorica srpskog jezika i književnosti Dunja Ilić.Predstava Jezičke igre u Veneciji je za kratko vrijeme stekla ogroman uspjeh nastupajući u Narodnom pozorištu, u Domu omladine, zatim na manifestacijama kao što su Noć istraživača i u Gimnaziji. U predstavi glume učenici Gimnazije: Jana Okilj, Neven i Ognjen Babić, Drago Batar, Strahinja Dragojević i Minja Marković. Glumac u pomenutoj predstavi, Drago Batar, povodom nastupanja je izjavio: Bilo je to predivno iskustvo, i trebalo bi malo češće nastupati u Dječijem domu. Takođe, uživali smo, jer smo stvarno bili svjesni koliko ovo njima znači.

Nikolina Čeko

Повезани чланци