Ivana, sportistkinja godine!

Uz direktan TV prenos, 12. decembra, u sarajevskom hotelu Holidej in, banjalučke Nezavisne novine i BHRT organizovale su 12. put za redom izbor sportiste godine za BiH. Naša Ivana je izabrana za najboljeg sportistu BiH u ženskoj konkurenciji!!!Ivana je tokom ove godine postigla ogroman uspjeh samim učešćem na Olimpijskim igrama u Londonu, ali je posebno zablistala na Međunarodnom plivačkom mitingu u Zrenjaninu (o čemu smo pisali na portalu Gimnazije), te na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, gdje je zauzela deseto mjesto u disciplini 50 metara prsno (za finale joj je nedostajalo samo 23 stotinke). Ovi i mnogi drugi uspjesi, opredijelili su žiri – na čijem čelu je bio legendarni Ivica Osim – da upravo Ivani dodijeli prestižnu titulu.U veoma lijepom i primjerenom obraćanju pri proglašenju za sportiskinju godine, Ivana je rekla: Istinski sam oduševljena ovim priznanjem koje mi je dodijeljeno. Ova nagrada je pokazatelj da sam na pravom putu. Nadam se da ću u budućnosti ostvarivati još bolje rezultate i tako opravdati ovu nagradu. Mlada sam i imam dovoljno vremena da napravim još više u karijeri.Ovim uspjehom Ivana je, kaže, sebi poklonila najljepši dar za 17. rođendan, koji je, saznajemo, 15. decembra.Ivana, čestitamo ti izbor za najboljeg sportistu godine!!!I rođendan, takođe!!!

Zoran Pejašinović

Повезани чланци