Košarkaški turnir kao simbol jubileja

Povodom120 godina postojanja banjalučke Gimnazije organizovane su mnoge sportskeaktivnosti, među kojima i košarkaški turnir. Osim domaćina, učestvovale su igimnazijalci iz Beograda, Kragujevca, Mrkonjić Grada i Gradiške. Sa početkom u 11časova, turnir je najavio direktor banjalučke Gimnazije, Zoran Pejašinović,rekavši da je poenta da se takmičari druže i bolje upoznaju na ovomturniru. Otvaranje turnira završio je riječima: Ja nisam košarkaš i ne razumijemse mnogo u ovaj sport, ali zato je tu Aljoša Janković, koji je nedavno osvojio evropskozlato u Litvaniji.Turnir otvorio Aljoša JankovićAljoša je i danasbio dio tima koji je predstavljao banjalučku Gimaziju. Turnir su započelikošarkaši iz Gradiške i Mrkonjić Grada. Pobjedu je odnijela ekipa gimnazijalacaiz Mrkonjić Grada rezultatom 41:35. Nakon toga,snage su odmjerili takmičari izKragujevca i Banjaluke. Banjalučka ekipa, kao domaćin, pobijedila je sa 30 poenarazlike. Za to je bio zaslužan i bivši košarkaš Crvene Zvezde, ReljaKnežević, koji je skoro postao učenik banjalučke Gimnazije. Nakon kraće pauze nateren su izašle ekipe iz Mrkonjić Grada i Beograda. Gimnazija iz Mrkonjić Gradapokazala se boljom i uspješnijom, te se plasirala u finale. Tamo su ih čekali domaćini. Publika je sanestrpljenjem čekala finalnu utakmicu u kojoj se posebno istakao igračbanjalučke Gimnazije, Dejan Barbarez, te svom timu donio pobjedu.Petak, 2. oktobar, sviučesnici će sigurno pamtiti po nezaboravnom iskustvu i novim prijateljstvimakoja su stekli za ovo kratko vrijeme.U subotu, 3. oktobra, na isti teren izaći ćeodbojkašice banjalučkog kluba Inova i beogradskog kluba CrvenaZvezda. Nadamo se da će i ove takmičarke steći dobra iskustva kao i košarkaši.Mediji o tome:httpss://youtu.be/hQfdqoJrSOE.Sara Travar i Irena Lukač.

Повезани чланци