Matematičko srebro i zlato

U subotu, 14. aprila 2018. godine, u prostorijama ETf-a u Istočnom Sarajevu, održano je 25. republičko takmičenje iz matematike za srednjoškolce. Na ovom takmičenju, učestvovalo je i jedanaest učenika naše škole. Prvi razred su predstavljali Marko Jojić, Vladan Jokanović i Sergej Krčmar. Predstavnici drugog razreda bili su Damjan Kuzmanović i Ana Santrač, trećeg Nikola Župljanin, Andrej Jokić, Milica Popović i Aleksa Račić, a od maturanata takmičili su se Miloš Babić i Ivana Dević. U Istočno Sarajevo, učenici su putovali u pratnji profesora-mentora Dragane Galić i Bojana Pažina.U konkurenciji učenika prvog razreda, prvo mjesto je osvojio Marko Jojić, a Sergej Krčmar je osvojio drugo mjesto. Pored ovih sjajnih rezultata, Marko i Sergej su se plasirali i na 23. matematičku olimpijadu BiH (MOBiH), koja se održava u Sarajevu u periodu od 21. do 22. aprila 2018. godine.Na Olimpijadu je pozvana i još jedna naša učenica, Tijana Babić, koja je u vrijeme održavanja Republičkog takmičenja, predstavljala BiH na Evropskoj matematičkoj olimpijadi za djevojke (EGMO) u Firenci, gdje je osvojila srebro.Čestitamo im na rezultatima i želimo sreću na predstojećim takmičenjima.Ljubica Jelić, prof.

Повезани чланци