Međuklupsko druženje i debata

U četvrtak, 6. decembra 2012. godine, našu školu su posjetili debatanti Debatnog kluba Gimnazije Petar Kočić iz Novog Grada u pratnji svog trenera, profesorice Sanje Kondić. Prema protokolu, bili su predviđeni radni i zabavni dio druženja i tako je na kraju i bilo. Naši gosti su stigli u 11:00 časova, a dočekali su ih članovi našeg kluba Gorgije. Bacanjem novčića timovi predviđeni za ukrštanje debatnih vještina odabrali su svoje pozicijie, a nakon toga nastupilo je druženje. Debata na tezu: U nekim slučajevima maloljetnike treba kažnjavati kao odrasle počela je tačno u podne. Debatni klub Gorgije Gimnazije Banja Luka predstavljali su učenici drugog razreda, ovaj put na poziciji afirmaijske ekipe: A1- Nikolina Deletić, A2 – Stefan Ličina, A3 – Isidora Džombić. Naši gosti bili su na poziciji negacije i njihov tim činili su: Ivana S., Katarina R. i Dušan Dubajić. Nakon izuzetno dobre debate svoj sud dalo je sudsko vijeće sačinjeno od dva trenera i članova DK Gorgije koji su sjajnim komentarima mnogo pomogli mlađim kolegama u daljem razvijanju debatnih vještina. Jednoglasnom odlukom pobjeda je pripala timu DK Gorgije, a za najboljeg govornika proglašena je Nikolina Deletić, mada je i Isidora Džombić bila veoma blizu sa velikim brojem glasova osvojneih u sjajnom unakrsnom ispitivanju.Po završetku debate domaćini i gosti prošetali su kroz školu, upoznali neke od profesora i savladali ubrzani kurs snalaženja u našem malom zdanju. Zbog nepovoljnih vremenskih prilika i obaveza, nažalost, nismo se mogli družiti onoliko dugo koliko smo to željeli, ali smo obećali da ćemo na proljeće, kada budemo uzvraćali posjetu, provesti mnogo više vremena zajedno.Dvije gimnazije, dva debatna kluba, dva profesora i više od dvadeset velikih osmijeha svjedoci su da ovakva druženja moraju biti češća!Vidimo se u Novom Gradu!

Повезани чланци