Međuklupsko druženje sa debatantima iz Teslića

Međuklupska druženja i debate jedna su od redovnih aktivnosti svih debatnih klubova koji su članovi CKD organizacije. Veoma dobra saradnja ove školske godine ostvarena je sa kolegama iz debatnog kluba SŠC JOvan Dučić iz Teslića pa je ekipa Gorgija zajedno sa trenerom mr Brankom Ljubojević 26. marta gostovala u ovom malom, ali veoma šarmantnom mjestu i družila se sa sjajnim ljudima koji su nas divno dočekali.Debatovalo se u KPP formatu na tezu Komercijalizaciju 8.marta treba zabraniti u školama, ali i u KP formatu na impromptu tezu. Za sve vas koji niste debatanti i pitate se šta je to impromptu teza, reći ćemo da je to životna debata, jer se teza debate dobija sat vremena prije debate i nema mogućnosti korištenja izvora za pripremu. Jedino na čemu počiva priprema jeste postojeće znanje koje debatanti posjeduju i njihova logika. Impromptu teza ovoga puta glasila je Homoskesualnim parovima treba dozvoliti usvajanje djece.U prvoj debatu pobjedu je odnijela ekipa domaćina koja je bila na poziciji afirmacije, dok je drugu debatu ubjedljivo dobila pozicija negacije koju su zauzimali članovi Gorgija juniora.Poslije debata uslijedilo je neizostavno druženje i obilzak grada u kojem smo uživali.S nadom da će se i ovo kao i druženja sa drugim klubovima nastaviti u budućnosti, Gorgije vas pozdravljaju!

Повезани чланци