Svetosavlje, Dramska sekcija i INOST MLADIH 2018

Dramska sekcija JU Gimnazije Banjluka još jednom je uspješno izvelapredstavu Svetosavska akademija u Banjalučkoj bogosloviji iz 1867. godine. Predstava je izvedena u takmičarskomdijelu programa Izožbe INOST MLADIH 2018. Glumci su opravdali povjerenje DunjeIlić, prof. srpskog jezika i režiserke ove predstave. Glumili su: SergejBojanić, David Bojanić, Milorad Gatarić, Boris Đukić, Marko Grujić, DejanVučeta i Stefan Račić. Predstavu je pogledao, odobrio i ocijenio međunarodnižiri ove Manifestacije. Na radost publike, predstava je izvedena i u revijalnomdijelu programa Izložbe. Glumci su svojom odličnom glumom, kostimima iautentičnim jezikom uspjeli mladim ljudima približiti atmosferu škole, učenja isvetkovanja u Banjalučkoj bogosloviji iz 1867. godine. Dramska sekcija nastojirazviti dramsku metodu učenja i rada u nastavnom i vannastavnom školskomsistemu. Ishodi su ostvareni ako je publika zadovoljna a glumci željni novihumjetničkih izazova.D. Ilić

Повезани чланци