Međunarodni dan maternjeg jezika u Gimnaziji Banja Luka

U banjalučkoj Gimnaziji održan jeMeđunarodni dan maternjeg jezika, 21. februara 2018. godine, a cilj je biodvostruki – prikupljanje novčanih sredstava za odlazak učenika trećih razredana ekskurziju, kao i zaštita maternjegjezika uz promovisanje višejezičnosti, jezičke kulture i raznovrsnosti. Obilježavanje Međunarodnog dana maternjegjezika podsjeća koliko je važno učenje, govor i razvijanje svijesti o maternjemjeziku, ali i očuvanje istog. Ovom prilikom su svi prisutni mogli da uživaju uizvođenju pjesama i glumačkih ostvarenja, kako na srpskom tako i na raznimdrugim jezicima od strane učenika naše škole. Uloge voditelja ovaj put pripalesu učenicima trećeg razreda – Ivani Šovljanskii Nemanji Vračaru. Profesori, učenici i drugi prisutni mogli su da uživaju u pjesmiDesanke Maksimović Opomena koju jeizrecitovala učenica Sara Radić, dok je stihove pjesme Believeotpjevala učenica Teodora Solarević. Odlomke iz Ex Ponta, djela našeg nobelovca Ive Andrića, izvele su učenice Helena, Minja i Sanja nasrpskom, njemačkom i engleskom jeziku. Uz zvukove gitare pjesmu Blanka je izvela učenica Irina Jefić, asvojim glasovima ovaj događaj uljepšale su učenice Mirjana Popović i JelenaVesić izvođenjem pjesama na korejskom i japannskom jeziku, što je sve prisutneostavilo bez daha. Ognjen Bosić i Vedrana Macanović predstavili su dijalog nafinskom jeziku, a divljenje i pozitivna atmosfera nisu izostali. Na kraju susvi učesnici ove manifestacije zajedno otpjevali pjesmu Zastave i time ponovo pokazali svoj talenat za jezike. Nadamo se daće se ova manifestacija ukorijeniti ipostati tradicijanaše škole. Nađa Kaurin, II7Jelena Laketa, II8

Повезани чланци