Školsko takmičenje iz demokratije: Projekat Ja, Građanin

Dvanaestodjeljenja je dobilo zadatak da izabere jedan od aktuelnih problema našeg društvai pokuša razraditi plan rješenja. U svemu je jedan od najbitnijih faktoraorganizacija. Odjeljenja su radila kao mali kolektiv u kome je svaki učenikimao svoje zaduženje. Pored istraživanja putem interneta, anketa, razgovora sapredstavnicima vladinog i nevladinog sektora, oni su se oglašavali i putemmedija (portali, prezentacije, društvene mreže). Svako odjeljenje je takođemoralo napraviti četiri portfolija uz pomoć kojih su izložili svoj projekat. Onse sastojao od: objašnjenja problema, mjere javne politike, strategijeodjeljenja i plana akcije. Temeo kojima se razgovaralo ove godine su: Razvoj javne turističke infrastructure IV1Banjaluka-kulturna prestonica 2024 IV2Kakopomoći slijepim i slabovidim licima? IV3Zastarjelostudžbenika u RS IV4 Promocija sporta izdravlja IV5 Zaštita isprovođenje prava životinja IV6Rijaliti šou IV7Pedagoškaspremnost profesora IV8 Psi lutalice IV9 Vršnjačko nasilje IV10Školskekantine IV11Javni prevoz IV12Tročlanukomisiju su činili: psiholog, Gordana Kasagić, socijalna radnica, Jelena Lakići profesorica filozofije, Ana Galić.Pobjedniktakmičanja bilo je odjeljenje IV3 koje je, po mišljenju komisije, najefektnijeizložio svoj veoma dobro razrađen portfolio. Čestitamosvim učenicima koju su se pokazali kao veoma aktivni građani svog grada iizrazili želju da učestvuju u ovom takmičenju, a posebne čestitke idu učenicimapobjedničkog odjeljenja, koji su svom razredu donijeli zasluženu pobjedu.Nadamo se da će se projekat Ja, građanin nastaviti u predstojećem periodujednako uspješno kao što se to dešavalo i prethodnih godina.Selma Ibrekić IV11Una Zuber IB2

Повезани чланци