Ljepljenka – poetski kolaž

Sporazum o projektuosmišljenom od strane slovenačkih srednjih škola iz Novog Mesta potpisan je jošdavnog 02. jula 2015. godine, a realizovan tek prošlog petka. Ovo je projekatkoji za cilj ima da kroz zajedničku saradnju sa našim srednjim školama, po načelima prijateljstvai solidarnosti sklapa dogovor o: 1)Razvijanju i jačanju prijateljskih odnosa po načelimasolidarnosti, jednakopravnosti i međusobnom pomaganju; 2)Razmjeni iskustava iz oblasti obrazovanja i kulture; 3)Razmjeni učenika i učitelja.Radionica koja je održana unašoj školi, nazvana je Ljepljenka za mlade, nekad i sad. Učestvovalo je tridesetučenika, šest iz Gimnazije Novo Mesto, uz učenice JU Gimnazije koje učeslovenački, zajedno sa učenicima Programa međunarodne mature. Radionici jeprisustvovalo nekoliko slovenačkih i naših profesora, te pisac SamoDražumerič koji radi na Kolažu za mlade zajedno sa ilustratorom Peterom Škerlom. Učenicisu u grupama izrezivali riječi iz novina i potom ih lijepili na bijeli hamer uobliku glavnog motiva njihove pjesme. Imali su priliku da pronalaze riječi uskladu sa temama koje su željeli da obrađuju, koje ih muče u njihovoj okolini isl. Prezentovali su svoje ideje po završetku radova, od kojih su neke bileKapitalizam i Najomraženija zvijezda.Pored banjalučke Gimnazije,u projektu su još učestvovale: Elektrotehnička škola Nikola Tesla, Građevinskaškola, Tehnička škola i Poljoprivredna škola u Banjoj Luci, sa UdruženjemSlovenaca u Republici Srpskoj.Izložba svih radova će bitiodržana 20. aprila u Novom Mestu, a naša škola će biti pozvana kao počasnigost.Sofia Miljatović IB1

Повезани чланци