PREDAVANJE CIVILNE ZAŠTITE U GIMNAZIJI

Dana,06.02.2018. godine, u holu Gimnazije održano je predavanje članova civilnezaštite. Predavači Mario Karadža i Aleksandar Majstorović su upoznaligimnazijalce sa radom, projektima i značajem civilne zaštite za društvo.Predavanju su prisustvovali svi učenici četvrtih razreda. Istaklisu da s jeseni pripremaju nastavni program sa posebnim tematskim lekcijama jerse civilna zaštita uvodi kao novi predmet u škole. Učenicima su takođepredstavili opremu i vozila različitih sektora civilne zaštite među kojima subila i nova vozila vatrogasnih jedinica gradaBanjaluka.Nakraju predavanja gospodin Mario Karadža je pozvao sve dobrovoljce da seučlane te na taj način pomognu svojoj zajednici i nauče kako da reaguju uvandrednim situacijama. Predavanja će se održavati subotom, jednom godišnje. Iovoga puta gimnazijalci su se u velikom broju odazvali pozivu i time pokazalisvoju zrelost, plemenitost, humanost ihrabrost. MilicaTopić IV10MonikaMilanović IV11SelmaIbrekić IV11

Повезани чланци