Nove snage Gorgija na međuklupskom druženju sa debatantima KŠC-a Banja Luka

Debatni klub Gorgije Gimnazije Banja Luka na audiciji održanoj početkom oktobra postao je bogatiji za pet novih debatnih timova ili ukupno 15 debatanata. Ono što je iznenadilo i oduševilo starije članove Kluba, kao i njihovog trenera, jeste ulazni kapacitet mladih naraštaja, mahom prvačića. Izuzetna elokvencija, potpuno odsustvo treme i sjajna obavještenost govore nam da će Gorgije ove godine imati mnogo uspjeha.Nakon nekoliko uvodnih predavanja i radionica, podmladak Gorgija bačen je u vatru: debatovali su na Međuklupskom druženju sa debatantima KŠC-a Banja Luka.Neobično, ali istinito, naše druženje bilo je dvodnevno, a sastojalo se od dvije debate u KP formatu i komentara i diskusija koje su uslijedile kasnije. Iskusniji članovi Kluba dali su konstruktivne kritike svojim mladim kolegama ali i obećanja da su im uvijek na raspolaganju za bilo koji vid pomoći.Kolege iz KŠC-a i sami su početnici te je za neke od njih ovo bila i prva mogućnost da pogledaju debatu i saznaju nešto više o njenoj strukturi i pravilima.Vatreno krštenje tih dana imali su: Marko Smiljanić, Dejana Begović, Lana Samardžija, Vladimir Išaretović, Milica Mađarić, Milan Trkulja, Rastko Zeljković, Aleksandra Ljepojević, Dušan Vučenović, Dejan Radulj, Aleksa Račić, Tamara Vukmirović, dok su Ivana Perić, Sofia Miljatović i Dolores Letić još uvijek u iščekivanju svog prvog vatrenog krštenja.Utisak koji su debatanti ostavili je da se uz vježbu i volju može sve, a oni toga definitivno imjau!Naprijed, Gorgije!

Повезани чланци