Odlazak u penziju profesora Milana Jovanovića

Otkad je svijeta i vijeka matematika je bila i ostala predmet koji većini učenika zadaje mnogo briga. Nekima od njih muka njenog savladavanja traje kroz cijelo školovanje. Komplikovana, zahtjevna, uvijek i mnogo oslonjena na prethodni rad i znanje, matematika je predmet koji, mkožda više od ostalih, traži dobrog, smirenog profesora koji je spreman pojednostaviti zadatke i zainteresovati učenike.Profesor Milan Jovanović bio je upravo to. S lakoćom je pristupao svakom zadatku i tu lakoću i razumijevanje olako prenosio na sve one koji su imali sreće da im on približava sve te, ponekad nerazumljive, oblasti i pojmove.Kolega Jovanović je u Gimnaziji Banja luka radio kao profesor u dva navrata, bio pomoćnik direktora škole i predsjednik sindikata. Među kolegama će ostati zapamćen kao neko ko je uvijek imao rješenje za svaku situaciju, dobar savjet za početnika i konstruktivan prijedlog za realizaciju kako nastavnih sadržaja, tako i različitih učioničkih situacija.Prigodnim programom, pismima kolega i učenika, uz zakusku i simbolične poklone profesor Milan Jovanović ispraćen je nakon punih četrdeset godina rada u zasluženu penziju.S nadom da ćete nam često svraćati i pomagati nam svojim jednostavnim i praktičnim savjetima, želimo Vam ugodne i mirne penzionerske dane!

Kolektiv Gimnazije

Повезани чланци