Odlazak u penziju profesorice Dragice Špirić

Profesorica D. Špirić provela je tridesetak radnih godina u banjalučkoj Gimnaziji, u predanom i kvalitetnom radu saučenicima. Blaga u ocjenjivanju, razumna i osjećajna za učeničke probleme, bilaje jedan od omiljenih profesora.Njenaprostrana duša, ukoju se smjestila cijela planeta Zemlja, vodila je generacije učenika u svedijelove svijeta, u predjele raznovrsnog reljefa i čudnih klima, oživljavajućiih kao da su na pravomputovanju. Svihovih godina, mi kolege, mogli smo se uvjeriti koliko je bila sjajan profesor ijoš bolji geografski znalac, odgovorna i vrijedna osoba, savjesna u svom poslu i ispunjavanju nastavnihobaveza. Bilo je pravo zadovoljstvo raditi isarađivati sa njom, a u isto vrijeme i učiti od žene pune životnog znanja iiskustva.Ulično ime, u ime Aktiva i cjelokupnog kolektiva, želim joj puno zdravlja iporodične sreće, da uživau svemu onome što dosad nije uspjela ili stigla. Želim da uživa u dužem spavanju i odmaranju,uspjesima svoje djece, sa unučadi, druženjima i šetnjama, ponekom lijepomputovanju ili jednostavno sa ružama u ružičnjaku.Inaravno, neka geografija bude njezin stalni, potajni životni pratilac.

Srećno!

Jasminka Mrđen,prof. geografije

Повезани чланци