Okrugli sto: Razgovor o Branku Ćopiću

U ponedjeljak, 4. maja 2015. godine, održan je okrugli sto pod nazivom Razgovor o Branku Ćopiću. Povod ovog književnog istručnog okupljanja, bilo je obilježavanje 100 godina od rođenja ovog našeg istaknutog srpskog i krajiškog književnika. Okruglisto je upriličen u Gimnaziji Banjaluka, u organizaciji Aktiva profesora predmeta Srpski jezik i književnost GimnazijeBanja Luka. Događaju su prisustvovali mnogi ugledni građani grada Banje Luke, učenici i profesori naše škole, pjesnikVid Vicko Vukelić, članovi Dramskog studija Plava zvezda i Enea Hotić, prof. iz OŠ Ivo Andrić , kao i gosti iz JU Specijalnebiblioteke za slijepa i slabovida lica Republike Srpske, direktor Želimir Radinović i tiflograf Jovica Radanović koji supromovisali Ćopićeva djela na brajevom pismu

Dunja Ilić, prof. srpskog jezika

Повезани чланци