Pokondirena tikva u Domu omladine

Sinoć, 15. 3. 2o12, u amfiteatru Doma omladine (pozorište DIS) izvedena je predstava Pokondirena tikva Jovana Sterije Popovića u izvođenju članova dramske sekcije u našoj školi.Svi smo se slatko nasmejali priči prilagođenoj našem vremenu i brojnim upadicama i pošalicama kojima su nas glumci zabavili. Svojim odličnim izvođenjem нaši mladi glumci su potpuno opravdali mesto na daskama koje život znače, uz tek malo one pozitivne treme. Kako kažu, odlučili su se za ovu predstavu jer savršeno prikazuje stanje u našem društvu, kako nekad, tako i danas.Jeleni Petrušić, učenici III4, treba posebno zahvaliti na režiji predstave, a ne smemo zaboraviti ni čestitke učenicima koji su nastupali: Tamari Milišić, Nataši Šarac, Bogdanu Bužaninu, Ani Vasić, Milošu Bogdanoviću, Kristini Čulić i Bojanu Korićancu, a sve to pod mentorstvom profesorice srpskog jezika Dunje Ilić.Veoma je bitno da su naši učenici, mladi glumci, imali priliku da izađu van školskih prostorija i pokažu svoje umeće u pravom pozorišnom ambijentu i osete euforiju jednog glumca.Tajana Dedić Starović

Повезани чланци