Preduzetnički kamp u Šibeniku

Više od 150 institucija, oko 400 učesnika iz 8 zemalja jugoistočne Evrope družilo se i radilo 4 dana u Šibeniku. Kamp je organizovan kao završna manifestacija projketa Preduzetničko učenje u koji je Gimnazija Banja Luka ušla 2014/2015. školske godine. Po završenim aktivnostima o kojima su podneseni opširni izvještaji, obavljena je i posjeta partnerskoj školi u školskoj 2015/2016. godini. Partnerska škola i jedno od najboljih iskustava ovog projekta jeste Prva niška gimnazija Stevan Sremac iz Niša sa kojom smo i na kampu samo produbili naše veze i prijateljstva.Brojne prezentacije i predavanja iz oblasti školskog ali i biznis preduzetništva bile su veoma zanimljive kako učenicima, tako i njihovim profesorima i direktorima škola, koju su činili obavezan dio delegacije. Delegaciju naše škole činili su direktor Zoran Pejašinović, koordinator projekta Branka Kukić i učenik 4. razreda Ognjen Stefanović.Osim predavanja i prezentacija, jedan od najboljih dijelova kampa bio je Školski market na kojem su sve institucije učenice, od osnovnih škola do univerziteta, predstavile svoj rad i svoje aktivnosti u sklopu preduzetništva.S nadom da će ovakvih projekata još biti, ali i da preduzetništvo neće ostati samo mrtvo slovo na papiru, jer smo dokazali da su gimnazijalci i više nego preduzetni, s veseljem očekujemo nove zanimljive projekte i druženja.

Повезани чланци