Prezentacija Konfučijevog instituta

Dana07.05.2018 u 12:40 u čitaonici naše škole održana je prezentacija Konfučijevoginstituta. Predavači su bili Selena Vučković, profesorica Filološke gimnazije iz Beograda, i LjiljanaStević, predstavnica Konfuči centra iz Banjaluke. Na predavanju su gimnazijalciimali priliku da se bliže upoznaju sa kineskom kulturom i jezikom, ali i samogućnostima stipendiranog odlaska u Kinu preko projekta ,,Kineski most.Naime, učenici koji budu najbolji po završetku kursa kineskog jezika, biće nagrađeniboravkom u Kini u trajanju od dvije sedmice. Na kursevima će predavati profesori iz banjalučkog Konfuči centra, a nastavaće biti fakultativnog i redovnog tipa. Pozivamo sve zainteresovane učenike danam se pridruže u učenju ovog zanimljivog I popularnog jezika, a ono što gaizdvaja od svih ostalih jezika jeste potpuno drugačiji pristup učenju, kao ineobične metode kojima se profesori služe prilikom predavanja.歡迎MilošGrubešić I8

Повезани чланци