Gimanzijalci najbolji na Regionalnom takmičenju iz pružanja prve pomoći

U kategoriji Omladine, predstavnik je bila ekipa Gimnazije, koja je osvojila prvo mjesto i plasirala se na Republičko takmičenje.Učenici drugog i trećeg razreda : Jovana Dvizac, Aleksandra Dobrijević, Ksenija Marinković, Danilo Đukić, Aleksa Đurić i Dženneta Hajdarpašić obučavali su se u Crvenom Krstu Banjaluka za takmičenje iz prve pomoći pod mentorstvom profesorice Žane Miljević. Svoje znanje o pružanju prve pomoći pokazali su na gradskom takmičenju odnijevši prvo mjesto. Osvojeno prvo mjesto ih je direktno plasiralo na regionaono takmičenje koje se odvijalo pod organizacijom Crvenog Krsta, a realizovano je u Gradišci. Prvo mjesto su članovi ekipe zajedno sa kapitenom ekipe Ksenijom, osvojili i u Gradišci te se sad sa instruktorima vrijedno i predano pripremaju za Republičko takmičenje koje će se održati na Palama 26.05.2018. Nadajmo se najboljem od naših regionalnih prvaka!

Повезани чланци