Radionica kreativne fotografije

Dana 14.02.2014. godine u poslijepodnevnim časovima banjalučku Gimnaziju je posjetilo šestoro učenika iz Katoličkog školskog centra Sveti Pavao iz Zenice sa svojim profesorom i mentorkom Majdom Turkić. Povod posjete bio je održavanje radionica iz oblasti kreativne fotografije, upoznavanje grada i sklapanje novih prijateljstava.Iako je u pitanju bio možda i najljepši vikend u ovoj godini, veliki broj učenika naše škole odlučio je da ga provede radno, ali i zabavno. Prošli smo radionice i proveli naredna dva dana sa gostima čineći im boravak, nadamo se, ugodnijim i interesantnijim.Tokom posjete obišli smo većinu važnijih znamenitosti grada, među kojima su Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Banski dvor, Gospodska ulica i tvrđava Kastel.Planirana je i posjeta naših učenika Zenici koja će se realizovati u narednih mjesec dana, kao nastavak započete saradnje na ovom projektu. Učenici će nakon završenih radionica postaviti slike na portal banjalučke Gimnazije. Takođe, u aprilu je planirana izložba fotografija svih učesnika projekta.Ovom posjetom učenici naše škole su naučili mnogo o fotografiji i uživali u druženju sa novim prijateljima.Ne sumnjamo da će i oni naš boravak u Zenici učiniti nezaboravnim i da ćemo naše druženje ovjekovječiti kvalitetnim fotografijama.Milica Preradović, Maja Kovačević

Повезани чланци