Regionalno i republičko takmičenje: Gimnazijalci u pohodu na vrh

Prigodnim riječima takmičenje su otvorili inspektor prosvjetni savjetnik za matematiku, gospodin Milisav Knežević, i predsjednik Udruženja nastavnika njemačkog jezika Republike Srpske, gospođa Ljiljana Bjelajac Mirnić. Svim učesnicima su poželjeli dobrodošlicu i sreću, a učesnici su, takođe, dobili i detaljna uputstva za takmičenje. Na takmičenju iz matematike je učestvovao trideset i jedan učenik srednjih škola izGimnazije Banja Luka,Gimnazije Mrkonjić Grad, Građevinske škole i ETŠ Nikola Tesla Banja Luka. Takmičenje iz matematike je organizovano na četiri nivoa ,odnosno za učenike prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda. Banjalučki gimnazijalci su na svim nivoima osvojili prva mjesta. Mentori odgovorni za sjajne rezultate su profesori matematike koji predaju ovaj predmet u redovnoj nastavi, ali i Rastko Vuković i Bojan Pažin, profesori matematike koji su držali dodatnu nastavu i spremali naše učenike za ovo takmičenje. Na takmičenju iz njemačkog jezika učešće su uzela 63 učenika, koji su se takmičili na nivoima A2, B2 i C1 u skladu sa Zajedničkim evropskim referentnim okvirom za jezike. Takmičarski zadaci za njemački jezik, koje je pripremila prof.Jagoda Ćuk, obuhvatali su tri jezičke vještine-razumijevanje, slušanje i govor. U poslijepodnevnim časovima, nakon što su komisije sabrale bodove, došlo je i vrijeme za proglašenje najboljih, kojima su uručene i prikladne nagrade. Prvoplasirani, među kojima su i učenici banjalučke Gimnazije, stekli su pravo učešća na državnom takmičenju ,,Olimpijada njemačkog jezika 2015, koje će se održati 27.03.2015.godine u organizaciji i u prostorijama Gete-Instituta Bosne i Hercegovine u Sarajevu. Kao i mnogo puta dosad, uprava i profesori banjalučke Gimnazije su se pokazali kao izuzetni domaćini. Srećna i zadovoljna lica, kako učenika tako i profesora, govorila su više od riječi. Svim učesnicima čestitamo na postignutim rezultatima.

Повезани чланци