Savjet učenika Gimnazije Banja Luka započeo svoje aktivnosti na velika vrata: Banjalučki srednjoškolci dogovaraju buduću saradnju

Novo rukovodstvo Savjeta učenika Gimnazije Banja Luka čine:1) Predsjednik SUG – Marko Romić2) Potpredsjednik SUG – Aleksandar Jelić3) Predsjednik prve godine – Marija Topić4) Predsjednik druge godine – Aleksandar Matić5) Predsjednik treće godine – Jovica Jović6) Predsjednik četvrte godine – Zorana Jević7) Sekretar – Anja BošnjakPedagog škole, Aleksandra Ostojić Ždrnja, vodi sve aktivnosti Savjeta učenika zajedno sa rukovodstvom Savjeta.U četvrtak, 5. novembra 2015. godine, učitaonici banjalučke Gimnazije sastali su sepredsjednici Savjeta učenika Elektrotehničke škole Nikola Tesla,Srđan Milisavić, kao i predsjednica srednjoškolskog centraGemit-Apeiron, Sofija Majkić, zajedno sa njihovim predstavnicima, augostili su ih predstavnici Savjeta učenika Gimnazije,zajedno sa njihovim predsjednikom, MarkomRomićem.Sastanak je bio koncipiran kao druženje, usklopu sa predavanjima predsjednika, a glavni cilj bila je razmjena ideja oko budućih zajedničkih aktivnosti.Srednjoškolci su pogledali promotivni videopovodom 120 godina postojanja Gimnazije, kao i video Gimnazija – bila,jeste, biće koji jekroz umjetničku prizmu pružio gledaocima istorijski osvrt kroz generacije gimnazijalaca.Bilo je mnogo interesantnih ideja, od kojih jenajinteresantnija bila zajedničko pripremanjeDruge konvencije srednjoškolaca na kojoj bitalentovani i uspješni mladi ljudi imali priliku da prezentuju svoj rad i umijeće.Još jedna interesantna ideja bila jei društveno koristan rad povodom 22. aprila, Dana Banjaluke, gdje bizajedničkim snagama dali svoj doprinos gradu naVrbasu.Sve to bilo jepropraćeno i dogovorima za različite humanitarne aktivnosti, kao i tematske zabave kojimabi mogli zaokružiti ostvareni rad.Mladi ljudi su imali mnogo toga za reći:mnoge ideje, prijedloge i pohvale, a uz takve srednjoškolce, raspoložene za trud i rad,može se reći da neće imati problema urealizovanju svojih ideja koje će doprinijeti uspješnijoj saradnji između škola,ali i stvaranju novih prijateljstava.Aleksandar Matić

Повезани чланци