Školski izlet 2018: Igrarije u Mlinskoj Rijeci

Kraj još jedne uspješnozavršene školske godine, obilježen je odlaskom učenika prvih, drugih i trećihrazreda banjalučke Gimnazije na jednodnevni izlet, 12. juna, na većtradicionalno mjesto – sportsko-rekreativni centar ,,Primaprom Mlinska Rijeka;; u blizini Banjaluke. Kao iprethodnih godina, ovaj zanimljivi, a po mišljenju mnogih i najdraži dan u tokuškolske godine, bio je propraćen raznovrsnim zabavnim i sportskim sadržajem, uzizrazit angažman svih učesnika. Organizovana su sportska takmičenja u fudbalu,odbojci, košarci, ali i još jednoj sportskoj igri, koju su osmislili kreativniprofesori, – ,,Igri bez granica;;, gdje su svi mogli da iskažu svoju fizičku,ali i sposobnost sarađivanja sa ostalim takmičarima u ekipi. Svi razredi kojisu osvojili prvo mjesto (fudbal – III1, odbojka – II7, košarka – I8, igre bezgranica II1), kao nagradu su dobili korpu voća i sokova, a zatim ih i nesebičnopodijelili sa ostalim prisutnima. Kupanje u bazenu, pripremanje roštilja,plesanje uz raznolike muzičke žanrove, prskanje vodom, sviranje, pjevanje, kaoi igranje stonog tenisa bile su još neke od aktivnosti koje su upotpunilešarolik raspored dnevnih aktivnosti.Takođe, svim prisutnim profesorima i učenicima u prilog su išle i vremenskeprilike, zahvaljujući kojima dobro raspoloženje nije narušeno ni u jednomtrenutku.Na ovaj način završen jejoš jedan godišnji izlet u organizaciji naše škole i ono što je najbitnije –učenici su tokom čitavog izleta pokazivali pristojno ponašanje i odličan odnosprema prirodi sportsko-rekreativnog centra (pokupljeni otpaci i čuvanje svegašto im je Centar toga dana ponudio). Sada ostaje nada da će svim učenicima ovajkvalitetno proveden dan u prirodi ostati u lijepom sjećanju, kao i da ćeuživati u predstojećim ljetnim praznicima! U galeriji možete vidjeti neke odmomenata, koje je objektivom fotoaparata, zaustavila u vremenu naša novinarka,Nevena. Jelena Laketa, II8Nevena Zelenika, I2

Повезани чланци