Složi stih – obilježavanje 50. godina postojanja i rada NUB RS

U srijedu, 26. aprila, NUBRS je obilježila više odpola vijeka svog rada i postojanja. Njen 81.rođendan uprava i zaposleni su odlučili proslaviti zajedno sa građanimaBanjaluke među kojima su bili i srednjoškolci.Tokom dana je organizovan raznovrstan program. Udvanaest časova je održano takmičenjeučenika srednjih škola pod nazivom Složi stih. Bitno je naglasiti da se 26. aprilapored Dana biblioteke obilježava iSvjetski dan knjige i autorskih prava.Na takmičenju su učestvovali učenici iz šestsrednjih škola, među kojima su i talentovanigimnazijalci: Tijana Tepić i MilanVidović. Takmičenje je bilo zabavnog karaktera i potpuno drugačije od do sadaviđenog. Pravila su jednostavna; učesnici su imali trideset minuta da izaberunajviše trideset knjiga i koristeći se samo njihovim naslovima slože petnaeststihova. Predsjednik tročlanog žirija, gospodin BerislavBlagojević, je naglasio da je odluka bila veoma teška i da mu je drago vidjetida postoji mnogo talentovanih mladih ljudi. Pohvalio je učenike Gimnazije iEkonomske škole, a pobjedu su odnijeli takmičari iz Elektrotehničke školeNikola Tesla : Srđan Šmulja i Duško Đuđić.Prisutnima se takođe obratila i direktoricaNUBRSa i svim učesnicima podijelilaprigodne poklone.Čestitamo našim gimnazijalcima na učešću, a ovo sunjihovi stihovi:Oskudnovreme, senkeIsečcivremena, drameOvo stvarnoliči na rajPakleni rajNajbližiizlaz- kuća videla i senkePrvak uničemu, živeću iznovaDuh i čini,piščevi zapisi iPesma noći,trnci u prstimaPut premasebi je bezumlje.Monika Milanović III11Selma Ibrekić III11

Повезани чланци