Sportisti okićeni zlatom

Dana 16.03.2017.godine održano je finale Regionalnogtakmičenja u malom fudbalu u Kotor Varošu. Fudbalska ekipa naše škole našla seu duelu sa Srednjoškolskim centrom Nikola Tesla. Utakmica je završenapobjedom Gimnazije koja je ostvarila direktan plasman na Republičkotakmičenje, rezultatom 3:2. Za najboljeg golmana izabran je Boris Šironjić,kapiten pobjedničke ekipe, a titulu najboljeg igrača odnio je Denis Jusić. Ekipusu upotpunili igrači : Luka Banović, Stefan Rauš, Nikola Turanjanin, Nikola Amidžić, AleksaPoljašević, Miloš Simatović i Miloš Kuzmanović. (profesor Neđo Macanović)U nedjelju, 10. marta ženska odbojkaška ekipa Gimnazije nakon dvije dobijene utakmice, odmjerila je snage sa srednjom školomiz Šipova. Prvi set završen je rezultatom 28:26. Obje ekipe pokazale suizuzetne kvalitete i igrale do posljednjeg daha, uz dobre igrače i sa jedne isa druge strane terena utakmica je završena rezultatom 25:14 u korist banjalučke Gimnazije. Nakon završene utakmice, dodijeljena je diploma najboljoj igračici,Sofiji Stanivuković koja je naš današnji sagovornik:1. Kada si se počelabaviti odbojkom i kada si osjetila pravu ljubav prema sportu?- Odbojkutreniram već 7 godina i ovo mi je prvi put da sam se plasirala na Republičkotakmičenje sa svojim timom. Pravu ljubav prema odbojci osjetila sam nakon osvojene prve medalje i odmah sam znala dase na tome neću zaustaviti.2. Da li si zadovoljnapostignutim plasmanom?- Naravno da sam zadovoljna. Moj tim je uložio veliki trud koji se isplatio i doveo douspješnog plasmana na Republičko takmičenje.3. Koliko je važantimski duh za ostvarenje ciljeva?- Timskiduh je veoma bitan. Iako svaka od igračica dolazi iz različitihklubova, mi na terenu odlično kominiciramo i veoma se dobro slažemo. Takođe najvećezasluge pripadaju profesoru Mirku Vulonu koji redovno organizuje odbojkaškusekciju.4. U kojem klubutreniraš?- Treniram u odbojkaškom klubu Inova. Svakodnevni treninzi su svakako uticalina moju igru ove godine, tome svjedoči i diploma koju sam primila. 5. Kakva su tvoja očekivanjaza sljedeću utakmicu?- Mi ćemo se pripremati za predstojeći nastavaktakmičenja i nadam se da ćemo ostvariti najbolji plasman.Odbojkaška ekipa: Jana Stojisavljević(Kapiten), Sofija Ivanković, Teodora Sarić, Milica Kosić, JelenaKomljenović, Anja Aćić, Lana Rajak, Nađa Stević, Maja Marjanović, IvanaHrvaćanin i Nina Hrvaćanin. (profesor Mirko Vulin)Zahvaljujemo se Sofiji što je podijelila svojaiskustva sa nama! Odbojkaškoj i fudbalskoj ekipi želimo mnogo sreće naRepubličkom takmičenju! U četvrtak, 23. marta 2017. godine u holu banjalučke Gimnazije održanaje svečana dodjela medalja za odbojkaše, koji su osvojili srebrne medalje, iodbojkašice koje su kao prvoplasirane osvojile zlatne medalje na Regionalnomtakmičenju, te se direktno plasirale na Republičko takmičenje. Našim uspješnimsportistima medalje je dodijelila Gordana Kasagić, psiholog škole, uz podršku profesora MirkaVulina i Neđe Macanovića.Nadamo se da će Gimnazija i u budućnosti, kao što je isada bila, biti rasadnik mladih i talentovanih sportista!

Irena Lukač III1

Повезани чланци