Simulacija rada BH nivoa vlasti

Učenici i profesori Druge gimnazije Sarajevo započeli su projekat DOBA u sklopu kojeg su planirali održati prvu simulaciju rada BH vlasti što su i uspjeli. Skoro 50 srednjoškolaca je raspravljalo i dogovaralo rješenja ozbiljnih pitanja na ovoj trodnevnoj konferenciji. Razvrstani u različite komisije kao što su trgovinsko.-carinska, zdravstvena, ustavno-pravna, komisija za ljudska prava itd. delegati su rješavali istinske probleme o koima su do sada samo slušali u medijima. Poštujući pravila debate kao što su kultura dijaloga i argumentovana rasprava ovi mladi ljudi su dokazali da bi bili u stanju već sada se nositi sa ovim velikim i značajnim pitranjima.Kao i svaki sličan projekat, i ovaj je kao najveći značaj istakao druženje i upoznavanje mladih ljudi iz BiH. Delegaciju naše škole činili su: Aleksandar Matić, Aleksandar Bakmaz, Sofia Miljatović, Sofija Mijović, Sara Latinović, Aleksa Aleksić i Anastasija Jović u pratnji profesora Srđana Kosića i Branke Kukić.Drugarima iz Druge gimnazije Sarajevo, kako učenicima tako i profesorima, zahvaljujemo na pozivu i sjajnoj organizaciji i obećavamo da ćemo se ovakvim pozivima uvijek odazvati!

Повезани чланци