U Donjoj Gradini

Nagrađen Nemanja Jotanović Odmah po našem dolasku u Donju Gradinu otišli smo na dodjelu nagrada na većtradicionalnom konkursu koji organizuju Javna ustanova ;;Spomen-područje DonjaGadina;; i Republički pedagoški zavod, a na temu ;;Stradanja i sjećanja nanevine žrtve u koncentracionom logoru Jasenovac;;. I ove godine nagrađena su potri najbolja likovna i literarna rada u kategoriji osnovnih i srednjih školaRepublike Srpske. Nagrade su uručivali ministar prosvjete i klutrure u Vladi Republike Srpske g-din Dane Malešević i direktor Republičkog pedagoškog zavoda Republike Srpske g-din Predrag Damjanović.Naš maturant Nemanja Jotanović osvojio je drugu nagradu za vrlo zanimljivlikovni rad. Riječ je o kolažu koji na snažan, upečatljiv način prikazujegrotlo jasenovačkog logora i stradanja djece, žena, staraca… (Fotografijenjegovog rada možete pogledati u prilogu).Parastos Uslijedio je parastos žrtvama jasenovačkog logora, obraćanje zvanica, te prigodan umjetničkiprogram. Na samom kraju, pred polazak zaBanju Luku, prisustvovali smo prezentaciji softverskog rješenja za popis žrtavaDrugog svjetskog rata.Svi prisutni učenici ponašali su se veoma primjereno i zaslužuju svepohvale za odnos prema mjestu koje smo pohodili i žrtvama na čije se stradanjeopominjemo.Zoran Pejašinović

Повезани чланци