Srebro iz Moskve

Radovi iz oblasti ekonomije, informatike i istorijeOvo je prvi put da su srednjoškolci iz Republike Srpske, ali i čitave BiH,učestvovali na sajmu ovakvog kalibra i stali rame uz rame sa najpoznatijim imenima tehnoloških inovatora. Za cjelokupnu prezentaciju i kvalitet radova, osvojili su srebrnu medalju i specijalno priznanje. Radovi koje su predstavili bili su iz oblasti ekonomije, informatike i istorije, u formi postera i računarskih prezentacija. Tokom sajma, ostvarili su kontakte sa udruženjima inovatora širom svijeta i poslali jasnu poruku da u našem gradu leži veliki inovacioni potencijal, koji zbog ekonomskih okolnosti, ne izlazi uvijek na vidjelo. Afirmacija grada i SrpskeU realizaciji ovog projekta pomogle su im njihove škole, profesori mentori, sponzori Kaldera kompani, Sberbank a.d., auto kuća De-mi, Torineks, Nova banka i osiguravajuća agencija Preventiva. Ministarstvo ekonomskih odnosa i regionalne saradnje, u resoru regionalne saradnje, pružilo im je maksimalnu logističku podršku u spajanju sa predstavništvom Repulike Srpske u Moskvi, koga su takođe posjetili. Turstička agencija Republike Srpske obezbijedila im je reklamne materijale i učinila prezentaciju Banje Luke i Republike Srpske potpunijom.Ovakav događaj predstavlja lijepo iskustvo na životnom i profesionalnom planu, ali i priliku da se glas banjalučkih srednjoškolaca čuje na svjetskom nivou. Napominjemo da i Banja Luka ima svoj sajam inovacija, Inost mladih, koji se ove godine održava od 15-17. aprila u Domu omladine, u organizaciji Saveza inovatora Republike Srpske.O uspjehu ove dvojice srednjoškolaca izvještavali su i naši mediji.

Повезани чланци