Umjetnost radi Humanosti – L’art pour l’humanité

L’art pour l’humanité Nova školska godina sa sobom je donijela još jedno osvježenje u istoriji humanitarnih aktivnosti gimnazijalaca. U subotu, 19. oktobra 2013. godine, Gimnazija je još jednom zablistala umjetničkim stvaralaštvom održavanjem humnitarne umjetničke večeri u organizaciji triju učenica programa Međunarodne mature,IB:Teodore Malešević, Sare Vasilić i Iris Janković. Sredstva prikupljena ove večeri pomoći će četrnaestomjesečnom dječaku Goranu Milakoviću iz Banje Luke da se izbori sa akutnom limfoblastnom leukemijom. Prvi dio večeri, od 19:00 do 20:00 časova, posvećen je prezentaciji literarnih i likovnih radova talentovanih učenika, kao i izložbi rijetkih istorijskih fotografija. Nakon prvog dijela uslijedio je nastup banjalučkih bendova: Najlon klab, Likovris komftis, 4 drota debela, Alo kusur momak, Grupna terapija i Čarna. Potvrda dobrog provoda i uspješno završene akcije je preko pet stotina pocijepanih ulaznica i ukupno prikupljenih 5000 KM. Na ovaj način pokazali smo da humanist uvijek živi i da postoje razni načini i sredstva kojima se ona može ispoljiti. U ovom slučaju humanost je koristila najljepše sredtsvo od svih. Umjetnost. Teodora Babić

Повезани чланци