Noć vještica – Halloween

Jedna od rijetkih prilika da svoju kreativnost usmjerimo ka osmišljavanju maski i kostima svakako je Noć vještica ili poznatije, Halloween . Iz godine u godinu sve je zanimljivije i zanimljivije proslavljati ovaj pomalo čudan i neobičan, ali itekako interesantan praznik. Ove godine 31. oktobra Gimnazijom su prošetali Jack Sparrow iz poznate trilogije Pirati sa Kariba, Kleopatra, Keit Flint iz poznate grupe Prodigy , gejša, žena-mačka i mnogi drugi. Igrale su se igre karakteristične za ovaj događaj, jeli su se slatkiši i gledali filmovi. Prostorija u kojoj je sve bilo održano, okićena je mnogobrojnim ukrasima kao što su simbolične narandžaste i pomalo zastrašujuće izrezbarene bundeve, paukova mreža, vještice, šišmiši i slično. Gosti ovogodišnje proslave Halloween -a u organizaciji IB1 odjeljenja, uživali su u veseloj atmosferi iako tematika nije bila takva, a ovo dešavanje ocijenili su kao još jedan originalan poduhvat IB učenika te se, kao i svi mi, raduju sljedećem prazniku.

Повезани чланци