Andrija je video svetlost dana

Milica Malešević (III1), autor teksta Andrija, ovih dana polako nas je uvodila u svet koji je sama stvorila, Andrijin svet. Novine su od Milice tražile intervju povodom ovog dela, a ona i glumci često su i gostovali na televiziji. Sa ovakvom reklamom, ljubitelji pozorišta su sa nestrpljenjem iščekivali premijeru. U subotu, 6. aprila, na sceni Gradskog pozorišta Jazavac otkucavao je taj famozni sat. Tik-tak, tik-tak, i predstava Andrija je počela.Tema ove predstave je shvatanje vrednosti, posmatranje života u širem aspektu i kako nije uvek sve onako kako se čini na prvi pogled. Ova tema je zastupljena u svakodnevnom životu svih ljudi, a posebno u životu naših vršnjaka. Međutim, ono što ovu predstavu čini jedinstvenom jesu mladi glumci koji su je izneli kao zreli i odrasli ljudi. I sama autorka je sedamnaestogodišnja učenica trećeg razreda naše Gimnazije. Većina glumaca su naši vršnjaci, srednjoškolci ili studenti.Omladina je pokazala kako je sposobna shvatiti probleme i poslati nam veoma bitnu životnu poruku. Publika je predstavu gledala bez daha. Roditelji, profesori, prijatelji, glumci i sve generacije su bile oduševljene. Bilo je suza, smeha i raznih očekivanja. Do samog kraja smo držani u neizvesnosti razmišljajući o tome kako će (se) Andrija završiti, a to pokazuje kvalitet cele predstave. Meseci pripreme su urodili plodom, a kritike su i više nego pozitivne. Ovaj pozorišni komad izneli su mladi glumci: Miloš Petković (IV11), Jovana Zec, Minja Marković (III2), Milorad Nikšić, Nikolina Blanuša, Nikolina Topić, Dejan Stupar, Drago Batar (II6), Branka Trbić, Dragan Pančić, Blanka Knežević, Teodora Vokić, Delibor Tešanović.Koreografiju je uradila Ana Rosić, scenografiju i kostimografiju Nevena Milašinović, dok režiju potpisuju Dragana Marić i Vladimir Đorđević.Predstavu vam neću prepričavati, jer tako lep komad bi bila grehota ispričati u nekoliko rečenica svakodnevnog govora. Moj predlog je da je sami pogledate i donesete svoj sud o njoj. Zatim razmislite, a onda se setite pitanja koje ostavljam za kraj, pitanja sa kojim se završava Andrija, a to je: Jeste li ste vi shvatili?Jelena Plaić

Повезани чланци