Beograd očima gimnazijalaca – terenska nastava iz geografije

Već nekoliko godina unazad, terenska nastava u okviru Geografskesekcije koju vode profesorice Jasminka Mrđen i Živka Kukrić, ima za cilj daučenicima proširi spektar znanja i da ono teorijski obrađeno u školskimklupama, bude primijenjeno u praksi. Terenska nastava ove školske godineobuhvatala je posjetu Nacionalnom parku Obedska bara gdje su učenici imalipriliku vidjeti jedinstvene vrste ptica, te ujedno upoznati prirodne ljepoteovog područja. Zatim, obilazak grada Beograda, uključujući tvrđavu Kalemegdan,Knez Mihajlovu ulicu i Skadarsku ulicu poznatu kao Beogradski Monmartr. Nakonpopodnevne šetnje sunčanim beogradskim ulicama, dan se završio šopingom uTržnom centru Ušće. Ovakav naučni ali i zabavni program, učenici sumaksimalno iskoristili: družili se jedni sa drugima, zajedno sticali novaiskustva i što je najbitnije, uživali.

Повезани чланци