Bolji od svjetskog, a naši!

Još od davne 2006. godine maj mjesec u Gimnaziji Banja Luka, kao i u svim školama u svijetu koje imaju program Međunarodne mature, odnosno IB program, ima poseban značaj. To je mjesec u kojem učenici IB programa polažu svoje završne ispite, pokazujući i dokazujući kako su i koliko radili. Mora se priznati da nije nimalo lako u jednom danu pokazati sve ono što si učio i radio prethodnih 700 dana!Ipak, čini se da svim učesnicima ovog procesa, kako učenicima, tako i profesorima i koordinatoru programa, najteže pada onaj period koji slijedi nakon završetka ispita, a to je čekanje rezultata. Kao i svi prije nas, i mi smo ove godine strijepili, drhtali i pretpostavljali, analizirali i zaključivali sve do subote, 5. jula kada su nešto prije 15:00 časova stigli i naši ovogodišnji rezultati.Isplatilo se! Sve neprospavane noći, nervoze, sav rad, trud, učenje, pisanje bezbroj stranica različitih eseja, vježbi, snimanje usmenih odgvora, prezentacija…. Sve se isplatilo!Od ukupno 22 učenika generacije 2012-2014 diplomu je dobilo 20 učenika, dok su 2 učenika ostvarila pravo na sertifikat.Prosječan broj bodova učenika naše škole iznosi fantastičnih 35, dok je svjetski prosjek 29, 81 bod.Prosječna ocjena naših učenika je 5, 57.Maksimalan broj bodova u ovoj generaciji iznosi 42 od 45 mogućih, a osvojila ih je učenica Nikolina Lipovčić.Čak 19 učenika ima iznad 30 bodova, a čak 11 njih osvojilo je 35 i više bodova.Od ukupno 25 različitih ispita na 17 njih banjalučki IB ima značajno veću prosječnu ocjenu čije razlike sežu i do nevjerovatnih 1, 60.Velike čestitke svima na ovom fantastičnom uspjehu, a novim generacijama srećno u dostizanju ovih nebeskih visina!Branka Kukićkoordinator IB programa

Повезани чланци