PREKO SOFIJE DO AJA SOFIJE

Iznenađenje u SofijiKraj još jedne nastavne godine… Otišla je još jedna generacija maturanata … Upis novih klinaca… Silniadministrativni poslovi…. Umor! Vrijeme je za novo putovanje. Tako je i bilo. Ove godine put nas vodi preko Sofije do Istanbula (Carigrada). Sofija – jedan od najstarijih gradova u Evropi, sa jedinstvenom crkvom Aleksandra Nevskog, crkvom Svete Sofije i Banja Baši džamijom (jedna od najstarijih na Balkanu), sa 243 parka i dva miliona stanovnika, bila je prijatno iznenađenje za sve nas. Grad na dva kontinentaIstanbul – grad na dva kontinenta, putovanje kroz istoriju, susret sa antikom, starom rimskom civilizacijom, vizantijskim i otomanskim carstvom, čari 1001 noći, moć Sulejmana Veličanstvenog, tajne harema, konkubina, dragog kamenja i zlata, prelijepih palata na obalama Bosfora… Grad u kome možete da uživate u kulinarskim delicijama i, naravno, šopingu uz tradicionano cjenjkanje… Jedan dan u Sofiji i tri u Istanbulu nisu dovoljni da se dožive ljepote oba grada, ali, ko zna, možda uskoro odemo ponovo (da utvrdimo gradivo).Mirjana Nišavić

Повезани чланци