Čajanka sa Dalekim istokom

U petak, 30. marta 2018. godine u čitaonici Gimnazije, sastali smo se na popodnevnom čaju. Profesorica japanskog jezika, Miho Đekić, održala je poseban čas japanskog uz prisustvo veoma važnih gostiju iz japanske ambasade. Na času se obrađivala tema pridjeva u japanskom jeziku, a pritom su gosti i učenici imali priliku da učestvuju u tradicionalnom spremanju i degustaciji japanskog zelenog čaja. Gospodin Takayuki Kumakura, iz ambasade Japana, se i ove godine odazvao našem pozivu i počastio nas svojim prisustvom, uz gospođicu Ajlu Šabići gospodina Nikolu Matašina. Pridružila nam se i profesorica matematike Mirjana Milijević, koja je bila u Japanu tri godine. Jedna od učenica nam je na japanskom rekla nešto o Vaskrsu, a poslije smo probali poznati zeleni čaj, jedno od omiljenih pića u Japanu. Profesorica Miho Suzuki Đekić predaje japanski od oktobra 2014. i trenutno predaje četvrtoj generaciji učenika. Za ove tri godine pohađanja, mi učenici četvrtog razreda, smo naučili mnogo toga o japanskoj kulturi, tradiciji i jeziku, a ništa od toga ne bi bilo moguće bez truda i rada naše sensei, Miho Đekić. Zahvalni smo našim gostima na njihovom prisustvu koje je uveličalo čas japanskog i nadamo se da će nas posjetiti ponovo. Dragana Tojagić, IV12 Ana Gogić, IV 11

Повезани чланци