Gimnazijalci najbolji u Prvoj pomoći

U subotu, 24.3. 2018. godine, u Banjaluci je održano takmičenje u oblasti pružanja prve pomoći na nivou srednjih škola, gdje je, zahvaljujući saradnji i dobroj pripremi članova ove sekcije, banjalučka Gimnazija zauzela počasno prvo mjesto. Članovi novinarske sekcije naše škole imali su priliku da razgovaraju sa nekim odučesnika ovog takmičenja i saznaju kakve utiske sa takmičenja su oni donijeli.1.Zdravo,drugari. Čestitke na osvojenom prvom mjestu. Kakvi su vaši utisci poslije takmičenja?Danilo:Zdravo. Zahvaljujemo. Ovo takmičenje je ostavilo veoma pozitivan utisak na nas.Smatramo da je ovo odlična prilika za unaprijeđenje naših sposobnosti pružanjaprve pomoći, kao i za sklapanje novih poznanstava. Veoma smo zadovoljni ishodomtakmičenja, s obzirom na veliku konkurenciju. 2.Kolikodugo ste se spremali za takmičenje? Da li ste očekivali ovakav rezultat?Dženneta:Naše pripreme trajale su oko 4 mjeseca, pod vođstvom profesorice Žane Miljević,ali tu je bila i podrška Crvenog krsta. Ne možemo sa sigurnošću reći da smo očekivaliubjedljivu pobjedu, ali tokom čitavog takmičenja bili smo optimistični, što sei pokazalo kao dobro.3.Kolikoučenika je zaslužno sa osvojenu titulu i kakva atmosfera je među vama vladala?Anastasija:Naša ekipa sastojala se od šest članova: Ksenije Marinković, Jovane Dvizac iAleksandre Dobrijević, učenica trećeg razreda, zatim Danila Đukića i DženneteHajdarpašić, učenika drugog razreda, i Anastasije Utješanović, učenice trećegrazreda IB programa. Jedan od presudnih faktora postignutog uspjeha upravo jeodličan timski rad i saradnja među nama. 4.Zaštoste izabrali da postanete članovi baš ove sekcije; koja je vaša motivacija zanapredak u ovoj oblasti?Dženneta:Smatramo da je Prva pomoć veoma human poziv i da, neprestano se usavršavajući unjemu, možemo da pokažemo da smo zaista spremni da pomognemo bilo kome kada namse ukaže prilika. Takođe, Prva pomoć može da bude veoma korisna u svakodnevnomživotu. 5.Kojije sljedeći korak i koji su planovi za naredni period u ovoj humanoj akciji?Anastasija:Sljedeće na redu je regionalno takmičenje, koje će biti održano krajem aprila uGradišci, za koje se već uveliko spremamo i nadamo da ćemo ponovo prikazatiGimnaziju u najboljem svjetlu.Hvala vam na izdvojenom vremenu i želimovam veliku sreću na predstojećem takmičenju. Danilo:Hvala. Vidimo se na evropskom takmičenju!Jelena Laketa, II8Monika Milanović, IV11

Повезани чланци