Gimnazijalci obilježavaju Dane frankofonije

Dani frankofonije obilježavaju se svake godine, od 16. do 31. marta. I ove godine smo se potrudili da predstavimo našu ljubav prema francuskom jeziku na najbolji mogući način. Nastup koji smo pripremili bio je jako uspješan zbog velikog broja proba koje smo svakodnevno imali i u kojima smo uživali. Dana 20. marta smo nastupili u Narodnoj univerzitetskoj biblioteci Republike Srpske u okviru njihove manifestacije, na kojoj su učestvovali i učenici iz drugih škola. Nastup smo upriličili i 26.3. u holu naše škole povodom dolaska naših gostijuiz Francuske. Nastup će nam svima ostati u lijepom sjećanju pogotovo jer naši gosti nisu oklijevali ni trenutka da ustanu i plešu sa nama, pokazavši time da razlike među nama ne postoje. Nastavili smo naše druženje narednih dana, pokazali im Banju Luku i upoznali ih sa našom kulturom. Družeći se sa Francuzima, pokazali smo kako za kratko vrijeme mogu da se premoste razlike među ljudima i među različitim kulturama. Jedna od naših učenica, koja se bavi fotografijom, uspjela je da mnoge sjajne trenutke ovjekovječi svojimfoto{}aparatom. Nadamo se da ćemo i u budućnosti imati priliku za ovakva neobična iskustva. Tamara Vukmirović, III5 Ivana Šovljanski, III5

Повезани чланци