Spelling Bee 2018

Takmičenje u spelovanju- Spelling Bee, i ove godine je obilježilo period proljetnog takmičarskog duha u banjalučkoj Gimnaziji. Sedmog marta, u našoj školi održano je školsko takmičenje u ovoj oblasti, gdjeje priliku da dokaže svoje umijeće spelovanja imalo 15 učenika drugih razreda i18 učenika prvih razreda, ali su se na kraju ipak izdvojila dva učenika,osiguravši sebi direktan plasman na regionalno takmičenje; to su učeniciBranislav Ćelić, I8 razred, i Pavle Stupar, iz II5 razreda. Dvanaestog aprila, u banjalučkom Hotelu ,,Talija;; uCentru grada, za Pavla i Branislava, pod vođstvom profesorice engleskog jezika- Darije Adžić, uslijedio je nastavak takmičenja, kome je prisustvovalo 29učesnika, zajedno sa svojim profesorima engleskog jezika. Neki od njih supredstavljali ostale srednje škole iz Banjaluke, a neki od njih su došli i izdrugih oblasti Republike Srpske – Mrkonjić Grada, Gradiške, Jajca i drugih.Prije i tokom takmičenja, vodeću ulogu i ove godine preuzela je gospođa SuttonMeagher, zamjenica šefa kancelarije ambasade Sjedinjenih Američkih Država uBanjoj Luci. Ona je na početku održala govor u kom je objasnila pravilatakmičenja, аli i ohrabrila takmičare izjavom ,,da je sve ovo samoigra. U Banjoj Luci živi već oko 10 godina, pa je ovom prilikom izrazila isvoje divljenje prema našem gradu. Nakon velikog broja rundi, od kojih je svakasljedeća bila teža od prethodne, ipak su se istakla tri najsposobnija takmičara,koja su dobila i vrijedne nagrade. Prvo mjesto ponovo je osvojio učenik prvograzreda banjalučke Gimnazije – Branislav Ćelić, drugo mjesto zauzeo je učenikdrugog razreda banjalučke Medicinske škole – Dejan Srdić, a treće mjesto je iove godine pripalo učeniku drugog razreda Srednjoškolskog centra ,,Gaudeamus;;– Antoniu Mendešu. Naš učenik Pavle Stupar, koji je i na ovom takmičenjupokazao izuzetan trud, kao i ostali takmičari, dobio je velik aplauz i pohvaleod strane prisutnih, a učesnicima koji su osvojili prva dva mjesta ostaje da sevaljano pripreme za državno takmičenje, koje će se održati u maju ove godine uSarajevu. Gimnazijalci su i ove godine uspjeli da pokažu talenatna najbolji način i ostaje nada da ćesvaka sljedeća godina u svijetu Spelling Bee takmičenja biti uspješnija odprethodne. Organizatori ovog lijepog i, po učenike naše škole veoma uspješnog događaja, uputili su pobjednicima čestitke i poželjeli im veliku sreću napredstojećem takmičenju. Jelena Laketa, II8

Повезани чланци