Čas poezije Alekse Šantića

Čas poezije Alekse Šantića, kako su ga nazvali, organizovali su Dunja Ilić, profesorica srpskog jezika sa članovima svoje Dramse sekcije. Takođe su se priključili i stariji učenici iz IV2 i IV8, ali i članovi orkestra koji su pratili recitatore svirajući na klaviru, violini, harmonikama i gitarama. Na samom početku poslušali smo pesmu Emina u izvođenju Dejana Pekeza na harmonici. Zatim su usledile recitacije Šantićeve poezije, pa smo poslušali Veče na školju u izvođenju Aleksandra Bejatovića, zatim Strašna je noć koju je recitovala profesorica Dunja Ilić, i Laku noć u izvođenju Dejane Savić. Atmosferu su upotpunili zvuci violine koju je svirao učenik Slaven Bajić. U nastavku je usledilo još Šantićevih stihova u izvanrednim izvođenjima naših učenika, ali i profesora. Aleksandar Vojvodić i Ivana Smiljić su recitovali pesmu Što te nema, zatim pesmu Ne vjeruj u izvođenju Dušana Blažića i Danijele Vranješ. Uživali smo i uz pesme Ljubav (Vladana Đaković), Tužna elegija (Nikola Prerad) i Čežnja (Danijela Vranješ), a zatim se učenicima pridružio i Danilo Kovač, profesor latinskog jezika i istorije, i zasvirao klavir, a zatim i recitovao stihove pesme Snovi, uz gitarsku pratnju Stefana Tešanovića.Kako kažu organizatori ovog časa, čas je bio oglednog karaktera, što je podrazumevalo posetu direktora, pomoćnika direktora, školske nadzornice iz Republičkog pedagoškog zavoda Silve Dobraš i posetu naših učenika. Cilj časa bila je promocija recitovanja i dramskog kazivanja na srpskom jeziku. Iako su učenici II6 prirodno-matematički smer, učenici pokazali pravi recitatorski i glumački talenat i umeće.Ovdje možete pogledati i drugi video prilog sa ovog časa.Tajana Dedić Starović

Повезани чланци