Dajte krv – spasite život!

Manturanti naše škole su i ovegodine učestvovali u akciji dobrovoljnog davanja krvi. Dobrovoljno davanje krvi je organizovano uZavodu za transfuzijsku medicinu RS, u petak 27. februara 2015. godine. U akciji, koju su predvodileprofesorice Žana Miljević i Ljubica Jelić, prikupljeno je 57 doza krvi. Zaakciju dobrovoljnog davanja krvi, prijavilo se 117 naših maturanata, što jošjednom potvrđuje visok nivo svijesti o potrebi da se pomogne onim ljudimakojima je pomoć neophodna.Sonja Kavaz, učenica IV9 kaže:Akcije dobrovoljnog davanja krvi, koje organizuje naša škola su veoma korisne i humane. Drago mi jejer sam ovaj put i ja učestvovala i tako pomogla nekome. Ovo je prvi put da samdala krv, ali sigurno ne i zadnji. Prelijep je osjećaj znati da si nekomepomogao!Prvi put sam dobrovoljno dalakrv. Smatram da je ovo odlična akcija. Takođe mislim da svako ko je u situacijida daje krv, treba to i da uradi. Nekome ćemo pomoći, a to je najvažnije!,rekla je Iva Milošević, takođe učenica odjeljenja IV9.Pridružite nam se sledeći put!Dajte krv – spasite život!Žana Miljević, prof.Ljubica Jelić, prof.

Повезани чланци