Debatovanje u sklopu manifestacije Noć istraživača 2016

Nova školska godina počela je vrlo aktivno za članove Debatnog kluba Gorgije. Motivisani pobjedom Bojana Belenzade i Jovice Jovića na takmičenju u Budvi, krenuli smo energično naprijed u nove pobjede.30. septembra u gradu na Vrbasu održana je još jedna Noć istraživača. Kao i protekle godine pravo na učešće u ovoj manifestaciji dobili su i debatanti Debatnog kluba Gorgije Gimnazije Banja Luka. Gostujući na Univerzitetu za poslovne studije predstavili smo se u javnoj debati na tezu: Slobodna volja je iluzija u životu savremenog čovjeka.Članovi ekipe Vlade bile su: Sara Latinović, Sofia Miljatović i Sara Petković, dok su protivničku ekipu, ekipu Opozicije činili Aleksandar Matić, Sofija Mijović i Aleksandar Bakmaz. Ovako interesantna tema privukla je i posjetioce, među kojima je bilo i bivših kao i sadašnjih Gorgija, ali i univerzitetskih profesora.Kao što to uvijek i biva, svi prisutni su bili svjedoci jednoj dinamičnoj debati, prepunoj tvrdnji koje su bile dobro obrazložene i potkrijepljene. Borba je bila napeta, a na samom kraju ni sami nismo mogi da odlučimo ko je zapravo bio bolji.Međutim, ono što je najvažnije je to da su svi prisutni uživali u dinamičnoj diskusiji krasnorječivih debatanata, a kritike našeg dvostrukog prvaka Belenzade , prošlogodišnjeg prvala Stefana Ličine, kao i debatnog trenera mr Branke Kukić, pomogle su debatantima da dodatno usavrše svoje tehnike debatovanja.Do neke naredne debate, spremajte se!Lana Samardžija, IB2

Повезани чланци