Gorgije zasjale i na međunarodnom nebu

Međunarodni turnir Budva Open tradicionalni je debatni turnir poznat naročito debatantima iz regiona. Ove godine Bosnu i Hercegovinu na turniru predstavljali su aktuelni državni prvaci, Jovica Jović i Bojan Belenzada. U konkurenciji 25 timova koji su se takmičili u dvije faze, kvalifikacionoj i grupnoj, naša ekipa došla je do finala gdje joj je protivnik bila reprezentacija Crne Gore, koju su činile Vanja Pejović i Milica Knežević. U finalnoj debati debatovalo se na tezu Ovaj dom smatra da treba uvesti otvorene izborne liste. Iako je teza bila veoma zahtjevna, a protivnice učesnice na prethodno održanom svjetskom prvenstvu, našim debatantima niti jednog trenutka nije mogla da se ospori potpuna dominacija kako u argumentacijskoj liniji, tako i u stilu. U konferencijskoj sali hotela Mogren u Budvi dvojica Banjalučana postali su prvaci sedmog po redu turnira Budva Open ukupnim rezultatom 5:2.Osim debatovanja na različite teze, od ukusa o kojem treba/ne treba raspravljati, preko krivične odgovornosti roditelja maloljetnih prestupnika, tri dana provedena u Budvi obilježilo je lijepo druženje i obilasci primorja što morem što kopnom.Na kraju nam ne preostaje ništa drugo nego da se zahvalimo organizatoru ovog sjajnog turnira, Centru Logos, na jednoj ovako opuštenoj, a opet ozbiljnoj i besprekornoj organizaciji.Našim prvacima čestitamo još jednom, a mlađimm naraštajima želimo da se ugledaju na njih!

Повезани чланци