Dodirom do informacija

Dana 28. januara 2014. godine agencijaLIR Evolucija, koja se bavi prijektima energetske efikasnosti, postavila je uholu Gimnazije Energy Demo Info Point (EDIP). Ovaj pult svim đacima,profesorima i, uopšte, posjetiocima Gimnazije, omogućava da pomoću nekolikododira touch screen ekrana dođu do najznačajnijih informacije u vezi saobnovljivim izvorima energije i energetskom efikasnošću, od onih tehničkih svedo pravnih. Ceremoniji su prisustvovalidirektor Republičkog pedagoškog zavoda Pedrag Damjanović, direktorElektrotehničke škole ‘’Nikola Tesla’’ iz Banje Luke Vojislav Popović, tedirektor LIR Evolucije Slaviša Jelisić, te projektmenadžer Medina Garić i ostalisaradnici.S obzirom da je riječ o veomaaktuelenom pitanju, koje zasigurno ima budućnost, vjerujemo da će ovaj uređajpotvrditi svoju ulogu i da ćeGimnazija nastaviti putem uvođenja standarda energetske efikasnosti.

Повезани чланци