Rastanak sa profesorom Borisom Marjanovićem

Oda BokijuKada smo nakon drugog razreda odlučili da se prijavimo za IB, nismo bili sigurni da li smo donijeli pravu odluku. Prvi dan škole trebalo je odabrati predmete i, zbog ljubavi prema matematici, odlučili smo da uzmemo matematiku na višem nivou. Tada nismo ni slutili na koliki broj zadataka, testova i neprospavanih noći smo tom prilikom dobrovoljno pristali. Ipak, sve ovo smo lakše prošli uz savjete i podršku profesora Borisa.Tokom dosadašnjeg školovanja sreli smo se sa veoma malim brojem ljudi koji je toliko posvećen svom predmetu i koji i pored toga ima interesovanja za mnogo različitih naučnih oblasti. Iako je matematika predmet koji je manje omiljen među učenicima, entuzijazam i lakoća s kojom je Boki objašnjavao limese i konvergenciju činili su da nam sve ovo izgleda lakše i zanimljivije. Autoritet i disciplinu na časovima nikad nije postizao kaznama i strogoćom, već isključivo svojim znanjem. Trudio se da sve oblasti matematike suštinski shvatimo i osjetimo.Pored toga što je Boki profesor od kojeg smo najviše naučili, imali smo drugarski odnos zbog kojeg je vladala odlična atmosfera na času. I ne samo da je odličan profesor, već je bio i dovoljno hrabar da bude dio našeg odbojkaškog tima. Vjerovatno je zbog svih ovih stvari Boki je postao primjer onoga kakav pravi profesor treba da bude.Dragi naš Boki, hvala Vam za svu podršku, ogromno znanje i razumijevanje! Hvala što ste nam približili matematiku i što ste nas naučili da puštamo limese! Hvala za sve zanimljivosti koje nisu bile dio nastave, a kojim ste nam pokazali koliko je matematika uzbudljiva! Sjajni su nam bili svi ‘‘blago nestandardni zadaci‘‘, dodatni časovi, radne subote i priče sa vaših putovanja.Dragi profesore, želimo Vam još puno učenika kao što smo mi bili. Želimo Vam puno sreće i uspjeha, ali da Vam se Australija ne svidi i da nam se vratite. :)Anja, Rastko, Stefan T., Nikola, Petar, Nikolina, Stefan G., Miloš, Andrej

Повезани чланци