Dodjela paketića u Gimnaziji

Krozvijekove su ispričane mnoge priče i legende o životu i djelima Svetog Nikole. Unjima je opisan njegov izuzetan karakter koji nam pomaže da razumijemo zašto jeovaj dobroćudni svetac danas toliko poštovan i voljen, naročito kod djece. Budi uvijek spreman davati i nikada nemoj škrto mjeriti svojepoklone. Znaj da tvoja smrtna košulja neće imati džepove.-ove riječi koje jeizgovorio Sv. Nikola u današnjem pohlepnom svijetu često zaboravljamo.Učenicinaše škole Strahinja Karakaš, Milena Paripović i Đorđa Atelj osmislili suprogram kako bi na zabavan način najmlađima približili ovu priču. Pored muzikei recitacije djeci se obratio pjesmom i Sveti Nikola obučen u Djeda Mrazakoji je u njima izazvao veliko oduševljenje. Nakon obećenja da će biti dobri iposlušni djeci su uručeni paketići koje su sa nestrpljenjem isčekivali.Prisustvo u ovom činu predstavljalo je veliko zadovoljstvo za nas, jer osjetitidječiju radost i iskreni osmijeh je nešto najljepše.U danima oko praznika porazgovarajte sa djetetom o siromaštvu ibogatstvu, o darivanju i primanju. Ispričajte priče o dobrim ljudima i dobrimdjelima, a možete i zajedno pripremiti nešto što ćete dati nekom kome jepotrebno i tako djelom pokazati radost davanja i milosrđa. Nadamo seda smo ispunili očekivanja najmlađih. Ovom prilikom zahvaljujemo se djeci iroditeljima te se nadamo da ćemo se družiti i sljedeće godine.ĐorđaAtelj III2

Повезани чланци