Regionalno debatno takmičenje 2017.godine: Gorgije na 1. i 3. mjestu

Ovogodišwem Regionalnom debatnom takmičenju u organizaciji Centra za kulturu dijaloga, a čiji je domaćin bio Debatni klub Gorgije Gimnaziej Banja Luka, prisustvovalo je 15 debatnih timova iz Novog Grada, Prijedora, Banje Luke, Srpca, Gradiške, Teslića, Gračanice, Brčkog, Čelića i Drvara. Nakon svečanog otvaranja kojem je prisustvovao i direktor Gimnazije, gospodin Zoran Pejašinović, i veliki broj profesora i članova uprave škole, održana je radionica na temu diskriminacije i kako se boriti protiv nje. Radionica je započela govorima mladih debatnih nada našeg Kluba, Džennete Hajdarpašić, Sofije Grubač i Danila Kneževića koji su svako iz svoje perspektive dali svjedočenje o diskirminaciji koja se provodi svakodnevno nad različitim grupama u društvu.Nakon radionice uslijedie su dvije debatne runde u kojima su učenici srednjih škola iz BiH debatovali na teze o diskriminaciji invalida, diskriminaciji muškaraca i žena. Po završenim kvalifikacionim rundama u holu škole održana je finalna debata u kojoj su snage odmjerili debatanti iz Novog Grada sa Gorgijama 2 koje su činili Sofia Miljatović, Aleksandra Ljepojević i Marko Jakšić. Naša ekipa jednoglasnom odlukom 5 sudaca odnijela je prvo mjesto, a Aleksandra Ljepojević osvojila je 2.mjesto u pojedinačnoj kategoriji. Druga ekipa našeg Kluba, Gorgije 2 koju su činili Sofija mIjović, Aleksandar Bakmaz i Aleksandar Matić osvojila je 3.mjesto ekipno.S obzirom na veoma visok plasman obje ekipe na Regionalnom takmičenju, vjerujemo da su ostvarile pravo plasmana na državno takmičenje koje će se održati u februaru 2018. godine.Osim takmičarima, sjajnu atmosferu i organizaciju dugujemo prije svega debatantima DK Gorgije koji su u punom sastavu proveli cijeli subotnji dan u školi mjereći vrijeme, radeći sve i svašta, ali prije svega bodreći svoje kolege.Beskrajno zahvalni i ponosni trener,mr Branka Ljubojević

Повезани чланци