Sedmica za nas: Dan šesti – Humanitarni koncert

Organizatori su se posebno potrudili da dočarajupravu koncertnu atmosferu, te su uz pomoć sponzora i prijatelja Sedmiceumjetnosti obezbijedili binu i svu ostalu potrebnu opremu. Na svirci sunastupila tri benda, dvije predgrupe ,,Nair’’ i ,,U.D.B.A.’’ i poznata sinjska grupa ,,M.O.R.T.’’. Koncert je protekao u veseloj i pozitivnojatmosferi i najvažnije dobroj muzici. Koncertu je prisustovalo skoro 700 ljudišto je najbolji dokaz uspjeha ove večeri. Takođe želimo da se zahvalimo svim volonterima,kako ove tako i prethodnih večeri, na pomoći i izdvojenom vremenu.Imali smo posebnu čast da razgovaramo sa frontmenomgrupe ,,M.O.R.T.’’, Ivanom Katićem – Džonijem.Novinari:Šta je na vas najviše uticalo da se odazovete na poziv baš ove humanitarneakcije?M.O.R.T.:To što volimo pomagati ljudima, pogotovo mladima i volimo Banjaluku najviše nasvijetu.Novinari:Šta volite u vezi sa Banjalukom?M.O.R.T:Sve, nema šta ne volimo, od Demofesta pa dalje, divni ljudi, divne žene,gostoprimstvo ljudi, sam sadržaj i uređenost grada.Novinari:Šta mislite zašto imate toliko fanova baš u Banjaluci?M.O.R.T:Mala ispravka, imamo puno prijatelja u Banjaluci. Volimo se družiti, svirati iveseliti, a gdje je bolje mjesto za to nego ovdje.Novinari:Šta je vas kao srednjoškolca inspirisalo da se bavite baš ovim pozivom?M.O.R.T.:Pa nismo mislili, samo smo svirali. Bilo nam je gušt zaključati se negdje,skloniti se s ulice i svirati. Inspirisali su nas bendovi kao što su Nirvana,Doors, Beatles i slično.Novinari:Otkud taj karakterističan zvuk bluz-pank?M.O.R.T.:Pa najviše nas je privlačio bluz, ali nismo ga znali dobro svirati, pa seizrodio usput i pank.Novinari:Šta biste poručili mladim bendovima i da li ste upoznati sa banjalučkommuzičkom scenom?M.O.R.T.:Treba da budu svoji, motivisati ih prvenstveno treba prijateljstvo i takve stvarii onda će sve biti dobro, ako dolazi izdobrih srca i dobre atmosfere, a ne razmišljati unaprijed i suviše. Ako volišmuziku, sviraj muziku, bez ikakvog dodatnog motiva osim da stvaraš muziku, paće se poslagati sve na svoje mjesto. Što se tiče banjalučke scene u posljednjevrijeme sam zaista slabo uključen u dešavanja, prije smo svirali sa ,,Robinovimhudovima;;, a sada ne znam da li uopšte i postoje.Novinari:Kakvi su vaši dalji planovi što se tiče muzike?M.O.R.T.:Ako Bog da bavićemo se ovim do kraja života, dok god bude muzike i punodruženja sa novim ljudima.Novinari:Šta bi poručili mladim ljudima koji su organizatori ove sedmice?M.O.R.T.: Poručio bih im jedno veliko bravo što se boreza svoje kolege, unatoč ovom sistemu koji to slabo pomaže. Trebamo seorganizirati međusobno i onda se sve može jer snaga je u broju, ne valja bižatvanka treba ostajat; ;vamo kod svoje kuće i boriti se za bolje sutra, ako je tomoguće. Držite se.Još jednom se zahvaljujemo svim bendovima, naročitočlanovima grupe ,,M.O.R.T.’’ koji su došli čak iz dalekog Sinja da podrže ovumanifestaciju. Monika Milanović IV11Danilo Knežević II9

Повезани чланци